بایدن: از تحریم های شدید علیه روسیه استقبال می کنیم

[ad_1]

رئیس جمهور آمریکا با اشاره به تمایل اتحادیه اروپا برای اجرای متمم ششم درباره روسیه گفت: دولت واشنگتن از ایده تحریم های اضافی علیه روسیه استقبال می کند و با متحدان خود در گروه هفت رایزنی خواهد کرد. .

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در کاخ سفید به خبرنگاران گفت: «تا آنجا که به تحریم ها مربوط می شود، ما همیشه از تحریم های بیشتر استقبال می کنیم.

بایدن گفت: «در روزهای آینده، من قصد دارم با اعضای گروه هفت (با اقتصادهای پیشرفته) در مورد آنچه که می خواهیم انجام دهیم و آنچه نمی خواهیم انجام دهیم، صحبت خواهم کرد.

اتحادیه اروپا در حال آماده شدن برای به صفر رساندن خرید نفت و فرآورده های نفتی روسیه با بررسی ششمین تحریم روسیه برای اشغال اوکراین است. با این حال، مجارستان، یکی از اعضای اتحادیه، گفت که از حق کرسی خود برای وتوی چنین تصمیمی استفاده خواهد کرد.

اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا جزئیات طرح جدیدی را برای اعمال تحریم‌ها علیه اشغال اوکراین توسط روسیه اعلام کرد که در صورت تصویب نهایی، خرید نفت از روسیه را ظرف شش ماه به صفر خواهد رساند.

بر اساس این برنامه، فرآورده های نفتی پالایش شده روسیه تا پایان سال جاری میلادی تا هفت ماه آینده از بازار اروپا حذف خواهند شد.

اما پیتر کیاردو، وزیر امور خارجه مجارستان در پاسخ گفت که چنین تصمیمی اقتصاد روسیه را که به شدت به نفت و گاز متکی است، نابود خواهد کرد.

مجارستان به همراه سه کشور اروپایی دیگر، اسلواکی، بلغارستان و جمهوری چک، خواستار معافیت اتحادیه اروپا در صورت اعمال تحریم های روسیه بر واردات نفت و گاز به منطقه یورو شده اند. هر چهار کشور به شدت به واردات نفت و گاز از روسیه متکی هستند.

همزمان، ولادیمیر ظفروف، نماینده روسیه، در واکنش به طرح جدید اتحادیه اروپا به خبرگزاری دولتی ریانووستی گفت که اروپا حتی پس از تحریم نیز به خرید نفت روسیه از طریق کشورهای ثالث ادامه خواهد داد.

زباروف گفت: آنها می گویند ما از شما نفت نخریدیم، ما مجبور به خرید آن نشدیم؛ شما همچنان در کشورهای ثالث و فقط با قیمت بالاتر خرید خواهید کرد.

اما طرح تحریم های جدید به خرید نفت و فرآورده های نفتی روسیه محدود نمی شود.

رئیس کمیسیون اروپا گفته است که جزئیات دیگر اصلاحیه ششم روسیه در اختیار مقامات بلندپایه ارتش روسیه که به گفته وی در پوچا و ماریوپول “جنایت جنگی” انجام داده اند، منتشر خواهد شد.

هر سه بانک بزرگ روسیه، از جمله Sberbank، بزرگترین بانک روسیه، از دسترسی به سیستم پیام رسان سوئیفت محروم خواهند شد. از این سیستم برای تبادل پیام هایی که باعث تسریع تراکنش های بانکی و مالی می شود استفاده می شود. رئیس کمیسیون اروپا می‌گوید، سه شبکه تلویزیونی دولتی روسیه تعطیل شده‌اند، بخشی دیگر از دور جدید تحریم‌های اعمال‌شده توسط روسیه، رئیس کمیسیون اروپا می‌گوید «دروغ‌های پوتین را تقویت می‌کند».

جزئیات این طرح در روزهای آتی توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا بررسی و تصویب خواهد شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.