تنها راه حل برای جلوگیری از ساخت و ساز در نزدیکی باغ گیاه شناسی چیست؟

[ad_1]

شهردار سابق شهرداری منطقه 22 با تاکید بر اینکه تنها راه حل توقف ساخت و ساز اراضی مجاور باغ گیاه شناسی توافقی بین شهرداری و ارتش است، تصریح کرد: مجوز تعاون نظامی قانونی است و شهرداری باید اجازه دهد. آی تی. استفاده از تراکم و حقوق در جاهای دیگر به ارتش داده و به توافق برسند.

علی نوصرپور در گفت وگو با ایسنا، وی درباره ساخت و ساز در مجاورت باغ گیاه شناسی ملی در منطقه 22 تهران و زمان تصویب این پروژه گفت: موضوع اراضی تعاونی نظامی یا 511 هکتار زمین به حدود 16 سال قبل برمی گردد. برای تبدیل 70 درصد از این 511 هکتار به 30 درصد باقی مانده، پروانه ساخت به ارتش صادر شده است.

وی افزود: زمانی که حدود 16 سال پیش بر اساس طرح جامع این مجوز به ارتش داده شد، ساختمان بلند اشکالی نداشت. در واقع طبق بندهای 29/16 و 30/16 در طرح جامع ممکن است شهرداری 22 پروانه ساختمانی بلندمرتبه برای ساختمان های تجاری و مسکونی را به ساختمان منطقه داده باشد.

نوسارپور ادامه داد: زمین های اطراف باغ گیاه شناسی ملی نیز به همین ترتیب در حال صدور مجوز و ساخت و ساز قانونی است. در هر برج روی این زمین یک پروانه وجود دارد. برخی از برج ها ساخته شده و مابقی طبق مجوز صادره مجاز به ساخت هستند.

وی تاکید کرد: در طرح جامع منطقه 22 مذاکره با نیروهای نظامی و شرکت های بزرگ با ساختمان های بلند و دستیابی به توافق برد-برد تنها چیزی است که می تواند تغییر کند، کاهش طبقات. در ازای این تراکم در جای دیگری به آنها داده می شود.

شهردار سابق منطقه 22 با اشاره به اینکه برای رسیدن به چنین توافقی نیاز به پیگیری شهرداری منطقه و تعاونی نظامی است، خاطرنشان کرد: البته عدم حصول این توافق مانع از حقوق تعاونی نیروهای نظامی نیست و از نظر حقوق شهرداری، ممکن است تحت مجوز خود به فعالیت خود ادامه دهند.” در حال حاضر تنها راه حل توافق سازندگان بین ارتش و شهرداری است.

وی ادامه داد: شهرداری به جای ساخت بخشی از برج های نامرئی مشرف به باغ ملی گیاه شناسی، تراکم را به تعاونی نظامی بدهد تا از قسمت دیگری از زمین در اختیار خود استفاده کند در غیر این صورت مخالفتی ندارد. قوانین شهر..

نوثرپور در پاسخ به سوالی مبنی بر امکان واگذاری اراضی اطراف باغ گیاه شناسی در محدوده سبز در طرح جامع منطقه 22، پاسخ داد: خیر، چنین امکانی وجود ندارد که مشاور پروژه تفصیلی بیاید و اجازه دهد، آنهایی که ایجاد شده قابل پس گرفتن نیستند. ” در واقع این حقوق ایجاد و مجوز داده شد. بنابراین مجوزهای صادر شده با وضعیت فعلی نمی توانند در طرح بنشینند و تغییر کنند.

وی تاکید کرد: در مدت تصدی اینجانب به عنوان شهردار مناطق 22 گانه، 70 درصد از همین طرح به نام شهرداری تهران امضا شد و یکی از اراضی طرح هزار شهر به شهرداری بازگشت. منطقه 22. در صورتی که این اسناد به نام شهرداری نباشد، با مجوز کمیسیون 5 شهرداری که تکلیف تغییر سند را قید می کند، مستند می شود. اگر قبلاً این کار انجام نشده است، کار را متوقف کنید.

نوذرپور افزود: همه این برج ها دارای پروانه هستند در این صورت اگر یک بلوک ساخته شود پروانه همچنان معتبر است مالک می تواند بلوک های باقی مانده را بسازد. ارتش موافقت می کند که این بلوک های جدید را نسازد و این حقوق را در جای دیگری اعمال کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.