جبران کمبود 1400 معلم غیر ابتدایی گیلان / تعلیق تابستانی

[ad_1]

ایسنا/ کلین مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به تورم نیروی انسانی در مقطع ابتدایی افزود: گیلان یکی از پنج استان کشور دارای مازاد معلم مقطع ابتدایی است که در سایر مقاطع تحصیلی 1400 نفر کمبود نیرو دارد. البته جای معلمی در هیچ کلاسی خالی نیست.

محمد فازی آموزش را بستری برای پرش به چشم اندازهای سازمان دانست و گفت: “بدون آموزش و پیشرفت های درون آن، ما نمی توانیم به دیدگاه های رهبری در زمینه های مختلف دست یابیم.”

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش نیازمند بازنگری و رویکرد تحول آفرین است، اضافه کرد: اساتید و معلمان باید در به روز رسانی دانش و ارتقای مهارت های تخصصی و ارتقای دانش در حوزه فناوری فعال باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در گفتگوی خبری اختصاصی با پاران گفت: رشد به قله های پیش بینی شده تنها دانش ما نیست بلکه تربیت ماست، نسل رو به رشد، پیشرو. و مدعی می خواهد زیرساخت های آن در مدرسه باشد.

فابی با تاکید بر لزوم عدالت آموزشی و ارتقای مهارت های دانش آموزان در عرصه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی گفت: وزارت آموزش و پرورش به سمت تمدن اسلامی مورد تاکید رهبر انقلاب حرکت می کند.

وی با اشاره به آخرین وضعیت طرح رتبه بندی معلمان یادآور شد: طرح رتبه بندی معلمان پس از سال ها انتظار به مرحله عملی رسیده و آیین نامه اجرایی آن در حال تدوین است و هفته آینده برای نهایی شدن و ابلاغ به دولت ارائه می شود. و اجرا به وزارت آموزش و پرورش می رود.

مدیرکل آموزش و پرورش گلان با اعلام اینکه مدیران مدارس آمادگی دارند در کمترین زمان ممکن اسناد و مدارک آموزشی معلمان را تهیه کنند، خاطرنشان کرد: ارزشیابی معلمان بر اساس همین مدارک و مستندات در پنج پایه انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه سوابق معلمان در مدارس دائمی مورد ارزیابی قرار می گیرد، افزود: مدارک تحصیلی سایر مدارس به فایل رتبه بندی مرتبط می شود، بنابراین معلمان پنج سال فرصت دارند تا کیفیت خود را ارتقا دهند. البته معلمان مدارس غیردولتی مشمول طرح رتبه بندی نمی شوند.

فیسی از تمامی معلمان فعال در مدارس دولتی گلن در چارچوب محدود وزارت آموزش و پرورش خواست: ما خدمات و موسسات خرید و آموزش رایگان نداریم و نیازهای آموزشی استان توسط معلمان شاغل و بازنشسته تامین می شود.

این مقام مسئول با اشاره به تورم نیروی انسانی در مدارس ابتدایی افزود: گیلان یکی از پنج استان مازاد معلم ابتدایی کشور است و سایر مدارس اعم از ابتدایی و متوسطه با 1400 نیرو کمبود دارند. آموزشگاه های حرفه ای؛ البته جای معلمی در هیچ کلاسی خالی نیست.

وی از جذب 501 نیرو در آزمون استخدامی آموزش و پرورش پیش رو خبر داد و خاطرنشان کرد: این نیروها در مقاطع مختلف و با توجه به نیاز شهرستان ها جذب خواهند شد.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در خصوص اعطای 40 میلیون تسهیلات حمایتی به فرهنگیان در قالب برنامه ملی مسکن گفت: در نظر داریم سه استان استان شرقی، مرکزی و غربی را به تعاونی مسکن معرفی کنیم، همکاران آموزشی بی سرپناه. ” ، خانه ای ساخته می شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پایان سال تحصیلی امسال طولانی تر می شود یا مانند سال های گذشته؟

فائزی با اشاره به اینکه در ایام کرونا با خوشحالی تحصیلات را تعطیل کردیم، خاطرنشان کرد: با وجود اینکه دروس در حال پیشرفت است، عقل درسی وجود ندارد، اما شاهد افت تحصیلی پنهان هستیم، بنابراین کلاس های اختیاری را در تابستان با هماهنگی والدین برگزار خواهیم کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.