خبر عید سعید فطر به گوش زندانیان ایرانی رسید

[ad_1]

پسر عموی صدام، رفیق و رفیق ژنرال عدنان کرالله، برادر زن، وزیر دفاع و سرباز وی، از درجه پایین تری نسبت به صدام برخوردار بود و از دوران کودکی طرفداران زیادی در ارتش داشت.

به گزارش ایسنا، آزاده ارشد «عسکر حکیمی مصر نو» در 30 دی ماه 1365 به اسارت درآمد. او در سال 1369 پس از 1305 روز زندان به وطن بازگشت. وی در یکی از خاطرات خود در عید سعید فطر چنین می گوید: با فرا رسیدن 15 اردیبهشت ماه سال 68 ماه مبارک رمضان فرا رسید. صدام طبق برنامه قبلی دو روز مانده به عید فطر همه اعضای خانواده خود را به شمال عراق (موصل) دعوت کرد.

هر یک از اعضای خانواده او از جمله پسران و دامادش بهلی صاحب یک هلیکوپتر خصوصی هستند و عدنان کرالله پسر عموی او با یک هلیکوپتر شخصی به منطقه سفر می کند. تلویزیون عراق صبح روز عید سعید فطر به طور ناگهانی پخش اخبار عادی را متوقف کرد و از کشته شدن عدنان کرالله وزیر دفاع عراق در سقوط بالگرد و کشته شدن وی خبر داد. پخش صوت قرآن تا چند روز از تلویزیون ادامه داشت.

علت سقوط هلیکوپتر هنگام بازگشت عدنان کرالله و محافظانش از سفر اضطراری به بغداد طوفان اعلام شد. تا جایی که یادم می آید، طبق اخبار تلویزیون، این اتفاق در عصر روز بیست و هشتم ماه مبارک رمضان رخ داده و با توجه به بازگشت استان صلاح الدین، این منطقه در واقع شامل می شود. پاییز و طوفان، یادم می آید در منطقه طوفانی نبود و آسمان صاف بود، بنابراین حدس زدیم صدام پسر عمویش را غرق کرده است.

خبر عید سعید فطر به گوش زندانیان ایرانی رسید

عدنان کیرولا

پسر عموی صدام، رفیق و رفیق ژنرال عدنان کرالله، برادر زن، وزیر دفاع و سرباز وی، از درجه پایین تری نسبت به صدام برخوردار بود و از دوران کودکی طرفداران زیادی در ارتش داشت. عدنان او را توانمند کرد، افسران و سربازان مورد علاقه خود را برای مناصب مهم انتخاب و استخدام کرد، به طوری که صدام قبل از کودتای احتمالی خود احساس خطر کرد و مانور داد و بدین ترتیب او را از مسیر خود دور کرد. او چند سال پیش توطئه ای را علیه عموی دیگرش حسن البکر انجام داد.

گفته می شود که سفیر این اطلاعات را در اختیار داماد حسین، داماد حسین قرار داده است. عدنان خیرالله وزیر جنگ صدام در دوران حفاظت از حرم بود و یکی از جنایات صدام علیه ایران و عراق از جمله بمباران شیمیایی حلبچه و سرکوب مردم عراق بود. ما هم سعی کردیم ابراز خوشحالی نکنیم، با وجود اینکه خود نگهبان ها می دانستند چه اتفاقی می افتد، هیچ احساسی نشان نمی دادند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.