سئو وردپرس چیست؟ (29)

سئو وردپرس چیست؟
سئو چیست, سئو تکنیکال چیست, سئو داخلی چیست, سئوی سایت

Header Tags: شما باید مطالب خود را در دسته ها و زیر دسته ها قرار دهید و برای برچسب زدن دسته ها از تگ و زیر دسته ها و زیر دسته های کوچک تر از استفاده کنید. ضمناً از هدینگها برای فهرست مطالب نیز استفاده میشود. در این میان سئو کلاه خاکستری یا gray hat SEO وجود دارد که به اندازه تکنیک های سئو کلاه سفید خالص یا بی گناه نیستند، و همین طور به اندازه تکنیک های سئو کلاه سیاه نیز قابل دستکاری نیستند. امروزه سئو داخلی یا seo on page به نوعی سئو سنتی به شمار میآید و این سوال برای همه پیش میاید که آیا این تکنیک همچنان در سال ۲۰۲۱ کارآمد است؟ اساسی ترین راه مرتبط بودن اطلاعات زمانی است که یک صفحه وب حاوی کلمات کلیدی مشابه جستجوی شما باشد. بک لینک زمانی رخ می دهد که سایت های دیگر لینک سایت شما را درون مقالات خود بگذارند. زمانی که شما یک صفحه را نوایندکس کنید (به کمک افزونه هایی مثل یوآست و رنک مث قابل انجام است) به ربات های موتور جستجو دستور داده اید که آن را بررسی نکرده و ایندکس هم نکنند. ساختار وبسایت بنابه دلایل زیادی عامل بسیار مهمی در سئو است.

This h as been g en᠎er​at ed  by GSA C᠎ontent Generator DEMO​.

سئو داخلی یا seo on page به اعمالی برای بهینه سازی محتوا صفحات وبسایت برای موتور های جستجو و به خصوص کاربران است،روش های معمول سئو داخلی شامل بهینه سازی تگ های عنوان، محتوا، لینک های داخلی، url ها و … از این گذشته داده های ساختار یافته باعث بهینه تر شدن نتایج جستجو از طریق افزودن ریچ اسنیپت ها (Rich Snippets) می شوند. بهینه سازی نقشه سایت بسیار ساده است، فقط صفحات مهم وب سایت خود را در نقشه سایت خود وارد کنید. در گذشته وب سایت ها با تکرار کردن زیاد کلمات کلیدی مهم در سایت یا در اصطلاح “keyword stuffing” موفق به جذب کاربران بیشتر می شدند، اما امروزه موتورهای جستجو سایتی را که این عمل را انجام می دهد، جریمه می کنند. دانستن این اصطلاحات از نظر کاربردی اهمیتی ندارد اما دانستن معنی و مفهوم این عبارتها خالی از لطف نیست. تگ ها توسط موتورهای جستجو مشاهده می شوند، این راحت ترین راه برای crawl کردن سایت شما و بدست آوردن اطلاعات آن است (این بیشترین لطف موتورهای جستجو به رتبه بندی سایت شماست که کدها را نمایش نمی دهد). آنها به گسترش ارزش لینک (قدرت رتبه بندی) در اطراف وب سایت ها کمک می کنند. Post has be᠎en c reated ​by G​SA C​on​te nt Generat᠎or DEMO !

آنها به ایجاد سلسله مراتب اطلاعات برای وب سایت داده شده کمک می کنند. سئو خارجی (سئو Off-Page) نیز شامل همه تکنیکها و مواردی از سئو میشود که خارج از وب سایت اتفاق میافتد، مانند ایجاد بکلینک و برندینگ. حال که متوجه شدید سئو داخلی چیست و به اهمیت آن پی بردید نوبت آن رسیده تا محتوایی مبتی بر این اصول ایجاد کنید. ریسپانسیو بودن وب سایت به این دلیل در سئو تکنیکال اهمیت دارد که طبق آمار هایی که گوگل اعلام کرده است بیش از 60% کاربران در اینترنت با گوشی همراه در حال جستجو هستند. مثلاً یکی از دلایل پیشرفت میهن وردپرس در این سالها این است که همیشه مخاطب را با فرایند سئو به سایت خود جذب کرده و بعد از سئو سعی کرده همیشه آپدیت باشد و محتواها را بهروز نگاه دارد. برای امتحان این موضوع می­توانید یک کلمه کلیدی خیلی عمومی و رقابتی را جستجو کنید، آن وقت متوجه میشوید که اکثر صفحات دارای رتبه اول از این کلمه کلیدی در عنوان های خود استفاده میکنند. بهترین رویکردی که میتوانید نسبت به استراتژی محتوایی خود در پیش بگیرید، استفاده از کلمات کلیدی درست، تولید محتوای مداوم، بهینهسازی سئو بومی و سئو فنی و صد البته، تغییر دادن استراتژیها در بزنگاهها و براساس عملکرد کلی است.

​Th᠎is con​te᠎nt was gen er​ated with the  help of G​SA C​on tent Generator ᠎DEMO!

اگر توجه داشته باشید ، متوجه می شوید که کلیه معیارهایی که توسط Google برای رتبه بندی صفحات استفاده می شود ، مبتنی بر رضایت کاربر است. موتور های جستجو این عامل را متوجه می شوند و از آن به عنوان فاکتور منفی در رتبه بندی استفاده می کنند. علاوه بر کیفیت صفحه (Page Quality)، عملکرد صفحه (Page Performance) نیز یکی از فاکتور های رتبه بندی است. پس بهتر است برای هر واژه یک محتوا اختصاصی در نظر بگیرید و در این موارد به پست های مربوطه لینک دهید. هر چه شما به اصول استانداردی ما نزدیک تر بوده و از رقبایتان بهتر باشید، ما هم رتبه های بهتری برای سایتتان در نظر میگریم! اما در کل بهتر است URLهای سایت شما با یکدیگر سازگار باشند و از یک ساختار منطقی پیروی کنند، این مسئله به کاربر کمک میکند متوجه شود کجای سایت ایستاده است. به عنوان اولین قدم، اطمینان حاصل کنید که وبسایت شما سازگار با موبایل است. این یک برداشت خطا است که شما بر جزئیات فنی وبسایت , تنها برای خوشایند موتورهای کاوش تمرکز میکنید . این روش هم تمیزتر است و هم به سئوی سایت کمک میکند.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.