منافع آمریکا در طولانی کردن جنگ روسیه و اوکراین

[ad_1]

یک کارشناس مسائل آمریکا گفت: فرسایش جنگ روسیه و اوکراین به نفع آمریکا و غرب است. زیرا مسکو را بیشتر تضعیف خواهد کرد.

امیرعلی ابوالپات در گفت وگو با ایسنا، درباره آثار فرسایشی جنگ روسیه و اوکراین گفت: هرچه این جنگ زودتر تمام شود برای روسیه و اوکراین بهتر است اما برای کشور، آمریکا و غرب بهتر است.

وی گفت: «در واقع، طولانی شدن این جنگ که برخی از کشورهای غربی از جمله آمریکا و انگلیس را هدف قرار داده است، این امید را در میان آنها تقویت می کند که با سرعت بیشتری به هدف خود یعنی تضعیف روسیه نزدیک شوند. هدف غرب از دست دادن موقعیت روسیه در عرصه بین المللی است.

وی گفت: در حال حاضر موانع متعددی برای به نتیجه رسیدن مذاکرات بین روسیه و اوکراین وجود دارد و صادرات تسلیحات غربی به اوکراین ادامه دارد. “این مشکلات باعث طولانی شدن و نابودی این جنگ خواهد شد. روسیه باید هزینه های سیاسی و اقتصادی زیادی را متحمل شود. در نتیجه.

ابوالپات گفت: «برخی تحلیلگران معتقدند که اگر این روند ادامه پیدا کند، روسیه چند سال پس از حمله به افغانستان به سرنوشت اتحاد جماهیر شوروی دچار خواهد شد.

مورخان معتقدند که اشغال افغانستان یکی از دلایل سقوط اتحاد جماهیر شوروی بود، زیرا اتحاد جماهیر شوروی در آن زمان اقتصاد ضعیفی داشت، ادامه جنگ برای شوروی بسیار پرهزینه بود و شوروی هزینه های محدودی را انجام داد. منابع، پس از جنگ نابود شد.

ابوالفتح افزود: برخی از دیپلمات های غربی معتقدند با تکرار این وضعیت در زمان حمله روسیه به اوکراین، این کشور سرنوشت شوروی را تجربه می کند و یا قدرت روسیه بسیار ضعیف می شود اقدامات و اظهارات.

وی گفت: اگر روسیه در اوکراین پیروز شود یا شکست راهبردی متحمل نشود، این افراد معتقدند که پس از مدتی می تواند دوباره به اوکراین یا کشور دیگری در منطقه حمله کند. اگر غرب در سال 2014 موضع تهاجمی تری علیه روسیه در پرونده “کریمه” اتخاذ می کرد، مسکو در سال 2022 دوباره به اوکراین حمله نمی کرد.

ابوالفتح افزود: غرب واقعاً تصمیم گرفته است که روسیه باید یک بار برای همیشه مشکل را حل کند.
وی خاطرنشان کرد: البته تحلیل ها و پیش بینی ها درباره احتمال استفاده روسیه از سلاح هسته ای در صورت فرسایش جنگی چندان مورد توجه قرار نگرفته است و به نظر می رسد این فرسایش شانس روسیه را برای استفاده از سلاح هسته ای افزایش می دهد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.