هفت کارمند سفارت دانمارک در مسکو عنصر نامطلوب خوانده شدند

[ad_1]

روسیه هفت کارمند سفارت دانمارک در مسکو را جزء نامطلوب اعلام کرد و وزارت خارجه روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد که دیپلمات ها دو هفته فرصت دارند تا کشور را ترک کنند. ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، احتمال اقدام تلافی جویانه علیه انگلیس در واکنش به تحریم های لندن را که شبکه تلویزیون دولتی روسیه VGTRK را هدف قرار می دهد، رد نکرد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: به سفیر دانمارک اطلاع داده شده است که هفت کارمند سفارت دانمارک در روسیه جزء نامطلوب اعلام شده اند. آنها باید ظرف دو هفته کشور را ترک کنند. یک مقام سفارت دانمارک از صدور ویزا محروم شد.

در این بیانیه آمده است که روسیه حق دارد در تلافی اقدامات کپنهاگ اقدامات بیشتری انجام دهد که به طرف دانمارکی گزارش خواهد شد.

زاکارونا در برنامه زنده یوتیوب سولووی با اظهار نظر در مورد انتقام احتمالی روسیه از رسانه های انگلیسی گفت: زمان انجام این کار فرا رسیده است و روسیه “بسیار صبور” است.

روز چهارشنبه، وزارت خارجه بریتانیا تحریم‌هایی را علیه شبکه‌های تلویزیونی دولتی روسیه VGTRK و کانال یک و چندین رسانه و خبرنگار جنگی روسیه از جمله یوجین پودوبنی، الکساندر کوتس و خبرنگار ویژه دیمیتری استشین اعلام کرد. تا به امروز، بریتانیا بیش از 1600 فرد و شرکت روسی را تحریم کرده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.